Aktualno, Nekategorizirano

Dan Zvijezde: karlovačka baština povezuje zajednicu

Udruga KA-MATRIX u ponedjeljak, 16. prosinca 2019. cjelodnevnim programom i interpretacijskim šetnjama obilježit će Dan Zvijezde. Tema događanja je interpretacija karlovačke kulturne baštine i prošlosti, a šetnje će voditi studentice i studenti Veleučilišta u Karlovcu, treće godine preddiplomskog studija ugostiteljstva, i inicijativa građanki  posvećena Adventu.

Interpretacijom baštine u zajedničkim šetnjama želimo doprinijeti ne samo podizanju svijesti o vrijednosti karlovačke baštine, već i aktivnom stvaranju zajednice. U toj zajednici susreću se studenti koji studiraju u Karlovcu i građani koji u njemu žive, stručnjaci o baštini i laici, življena svakodnevica i bitne epizode iz prošlosti, grad kakav je bio i grad kakav je sada, poznato i nepoznato – stoji u najavi udruge.

Dan Zvijezde i Šetnje Zvijezdom organizirane su kao dio projekta “Znanjem do Zvijezde – primjena društveno korisnog učenja na kulturnom nasljeđu zajednice. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

PROGRAM

ŠETNJA ZVIJEZDOM: POČETAK KARLOVAČKE BUDUĆNOSTI
16.12.2019. | 11:00-12:00H | polazište: Kino Edison
intepretatorice: Andreja Magdić, Martina Brajdić, Kristina Majetić, Emma Obradović

ŠETNJA ZVIJEZDOM: ZAČETNICI GRADA KAKVOG POZNAJEMO DANAS
16.12.2019. | 12:00-13:00 | polazište: Spomenik Žabi
interpretatori: Helena Kristović, Ana Domladovac, Laura Navijalić, Josip Huber, Ivana Golubić, Anita Butorac

ŠETNJA ZVIJEZDOM: UPOZNAJTE PRIČE HEROJA
16.12.2019. | 16:00-17:00 | polazište: Trg Josipa Jurja Strossmayera
interpretatori: Kristijan Gelemanović, Ivan Novaković, Lorena Andrijanić, Katarina Barišić, Martin Freškura, Sabina Ajdinović

ŠETNJA ZVIJEZDOM: NEIZBRISIV TRAG JEDNOG NARODA
16.12.2019. | 17:00 – 18:00 h | polazište: Banijanski most
interpretatorice: Sara Panđić, Marina Sarić, Katarina Šapina, Lucija Žanić, Marijana Grdić

KARLOVAČKA ADVENTSKA PRIČA
16.12.2019. | 18:00 – 19:00 h | polazište: Trg Josipa Jurja Strossmayera
interpretatorice: Nada Beljan, Višnja Malizan, Jasenka Korper, Elvira Domitrović (inicijativa građanki)

“Dan Zvijezde” i “Šetnje Zvijezdom” dio su projekta “Znanjem do Zvijezde – primjena društveno korisnog učenja na kulturnom nasljeđu zajednice”, KA-MATRIX – Udruge za društveni razvoj i partnera Veleučilišta u Karlovcu. Ukupna vrijednost projekta iznosi 763.224,25 kuna. Projekt sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda u iznosu od 648.740,61 kuna (85%), a preostali iznos Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske (15%).