Aktualno, Nekategorizirano

Desk Kreativne Europe i Udruga Restart organizira besplatno online prikazivanje filmova u povodu Dana planeta Zemlje!

Desk Kreativne Europe – Ured MEDIA Hrvatske u suradnji s Udrugom Restart organizira besplatna online prikazivanja filmova u povodu obilježavanja Dana planeta Zemlje!
Ususret obilježavanju Dana planeta Zemlje, od 21. do 24. travnja o.g., Desk Kreativne Europe – Ured MEDIA Hrvatske u suradnji s Udrugom Restart organizira besplatna online prikazivanja filmova ‘Medena zemlja’, ‘Između neba i leda’ i ‘Čovjek delfin’.

Jedan od ključnih prioriteta Potprograma MEDIA Programa Kreativna Europa u razdoblju 2021. – 2027. jest snažno uključivanje aktivnosti s fokusom na poticanje ozelenjavanja (greening).

Dan planeta Zemlje obilježava se tradicionalno 22. travnja kako bi se osnažila svijest ljudi prema prirodnom i zdravom okolišu. Različitim događanjima i akcijama nastoji se skrenuti pozornost ljudi na opasnost koja prijeti životu na Zemlji zbog porasta globalnog onečišćenja te ih potaknuti da osvijeste problem zagađenja okoliša te se ponovno povezati s prirodom.

Ove godine, od 21. (od 12 sati) do 24. travnja (do ponoći), Desk Kreativne Europe – Ured MEDIA Hrvatske u suradnji s Udrugom Restart odlučio je ponuditi besplatno prikazivanje tri filma: „Medena zemlja“, „Između neba i leda“ te „Čovjek i delfin“ – osobne te životne priče koje propitkuju zajednički suživot s prirodom.

Filmovi su dostupni na digitalnoj platformi Udruge Restart: volimdokumentarce.net te će biti potrebno upisati promo kod: DANPLANETA2022 kako bi se omogućilo besplatno gledanje filmova. Također, ako je potrebno, svakako pogledajte upute za korištenje na ovoj poveznici: Upute – volimdokumentarcenet.

Dodatne informacije o ovoj inicijativi pročitajte na mrežnoj stranici Deska Kreativne Europe – Ured MEDIA: http://mediadesk.hr/.