Aktivizam, Nekategorizirano

Dnevnik poezije: Moderirani online razgovor s Petrom Pleše

KA-MATRIX – Udruga za društveni razvoj organizira treći moderirani online razgovor u sklopu projekta “Podijeli svoju priču – socijalno uključivanje kroz online kulturu i umjetnost” s autoricom Petrom Pleše. Razgovor će se održati u ponedjeljak, 24. siječnja. 2022. godine s početkom u 17:00h preko online platforme Google meet u sklopu aktivnosti Dnevnik poezije.

Petra je rođena 14.3.2001. u Karlovcu, gdje završava opću gimnaziju te srednju glazbenu školu, smjer gitara. Petnaest se godina aktivno bavi suvremenim plesom u Baletnom studiju GK Zorin dom.
Članica je Kinokluba Karlovac i volonterka Four River Film Festivala i Filmske revije mladeži. Preddiplomski studij Dramaturgije upisuje 2019. godine. Drama 1/2 dobitnik je nagrade publike za najbolji dramski tekst 11. DeSADU festivala. Isti tekst izveden je na Festivalu studentskog pozorišta u Novom Sadu u prosincu 2020. Početkom 2020. sudjeluje kao asistentica dramaturga na ZKM-ovoj produkciji Cementa H. Müllera (Sebastijan Horvat, Milan Markovid Matthis). Jedna od autora teksta koprodukcije ADU i ZKM-a Ja ću pričati, a ako me netko čuje (Hrvoje Korbar), izvedene u svibnju 2020. Dramaturginja je predstave Ajmo probat Čehova (Peđa Gvozdid) u produkciji GK Zorin dom u lipnju 2020. Njezina poezija uvrštena je u zbornik Rukopisi 43. Početkom 2021. asistentica je redatelja na predstavi Neprijatelj naroda (Henrik Ibsen, Ivan Penovid) u koprodukciji ZKM-a,Schauspiel Stuttgart i Nowy Teatr Varšava. Drama Plodna mjesta izvedena je na 12. DeSADU.

Projekt “Podijeli svoju priču” izravno povećava socijalnu uključenost djece i mladih do 25 godina starosti, kroz provedbu online kulturno umjetničkog sadržaja. Ciljevi su projekta su povećati socijalnu uključenost djece i mladih kroz provedbu participativnih kulturno umjetničkih online sadržaja te razviti socijalne i kreativne vještine, znanja djece i mladih koja će doprinijeti njihovoj boljoj socijalnoj uključenosti. Razgovor je time posebno namijenjen mladima do 25 godina uz prethodnu online prijavu.

Ukupna vrijednost projekta je 473.340,00 kn. Bespovratna sredstva osigurana su iz Državnog proračuna Republike Hrvatske u iznosu od 71.001,00 kn i iz Europskog socijalnog fonda u iznosu od
402.339,00 kn.

Projekt se provodi u partnerstvu s umjetničkom organizacijom FORMAT C.