Aktivizam, Nekategorizirano, Rad udruga

Edukacija o menadžmentu volontera

edukacija_crVolonterski centar Zagreb projekt provodi s četiri lokalna volonterska centra – Zabok, Čakovec, Sisak, Petrinja, Domom za starije osobe Centar te Hrvatskim centrom za razvoj volonterstva. Cilj projekta i edukacije je kapacitiranje volonterskih centara i koordinatora volontera iz središnje Hrvatske.

Na edukaciji održanoj u prosincu sudjelovalo je ukupno 24 predstavnika iz 23 organizacije civilnog društva i javnih ustanova iz područja socijalne skrbi, zdravstva i odgojna i obrazovanja. Prvi modul održan je tijekom dva dana, voditeljica je bila Jela Prgić Znika (izvršna direktorica VCZ-a) uz potporu Mateje Medlobi (koordinatorica projekta), a teme su bile Zakon o volonterstvu i volontiranje, mogućnosti i vrste volontiranja, koraci u menadžmentu volontera te planiranje volonterskog programa i opisa posla. Metode rada bile su predavanja, grupni i individualni rad uz potporu voditeljice edukacije, a sudionici su prvi modul evaluirali pozitivnim feedbackom.

Idući modul trajati će dva dana, a održati će se 9. i 10. siječnja 2018. godine.

Projekt je sufinancirala Europska Unija iz Europskog socijalnog fonda te Ured za udruga Vlade Republike Hrvatske.