Aktualno, Nekategorizirano

Europska komisija objavila poziv za podnošenje ponuda za uspostavu opservatorija za digitalne medije

Europska komisija objavila je poziv za podnošenje ponuda za uspostavu digitalne platforme kojom će se pridonijeti rješavanju problema dezinformacija u Europi. Poziv je otvoren do 16. prosinca.
Europski opservatorij za digitalne medije bit će središnja platforma za provjeravatelje istinitosti podataka, članove akademske zajednice i istraživačke znanstvenike te će im omogućivati suradnju i aktivnu povezanost s medijskim organizacijama i stručnjacima za medijsku pismenost. Poziv za podnošenje ponuda dio je Akcijskog plana za borbu protiv dezinformacija iz prosinca 2018. u kojem se Komisija obvezala na financiranje digitalne platforme kojom će se pridonijeti stvaranju mreže neovisnih stručnjaka.

Poziv za podnošenje ponuda za projekte vrijednosti do 2,5 milijuna eura otvoren je do 16. prosinca 2019. Pojedinosti su dostupne ovdje. Dodatne informacije o djelovanju EU-a protiv dezinformacija dostupne su ovdje i u informativnom članku.