Aktualno, Nekategorizirano

Filmsko ljeto uz KineDok – Dobri poštar

kinedok-600x330Malo bugarsko selo uz Tursku granicu još od vremena Osmanskog carstva odolijeva priljevima imigranata. Selo je zbog svoje lokacije godinama bilo poznato pod imenom Velika Vrata, a danas se našlo usred europske migrantske krize. Tražitelji azila noću se šuljaju kraj granice, a zaboravljeno selo postalo je najvažniji migrantski loophole u Europi. Preostalih 38 birača u selu suočava se s važnom odlukom.

Projekcija:
Utorak, 17. srpnja u 21 sat
Galerija K2 u Križevcima

Ivan, lokalni poštar, ima viziju. Odlučuje se kandidirati za gradonačelnika i oživiti mrtvo selo velikodušnim prihvaćanjem imigranata. Njegovi oponenti žele zatvoriti granicu i ponovno uvesti komunizam. Kako kampanja napreduje, Ivan uskoro shvaća da dobre namjere često nisu dovoljne, ali i najmanje dobro djelo jest.

Vrijeme: 82
Redatelj: Tonislav Hristov
Jezik: Bugarski
Godina: 2016
Zemlja: Bugarska, Finska

Kreativni veznik alternativnog razvoja kulture (K.V.A.R.K.)