Aktualno, Nekategorizirano

KINEDOKOM 2020 započinje nova programska sezona Udruge K.V.A.R.K.

KineDok je zajednički projekt sedam europskih filmskih organizacija za alternativnu distribuciju kreativnih dokumentaraca. Održava se na često netipičnim lokacijama prikladnim za filmske projekcije – od kafića i klubova, preko domova kulture i galerija ili u sklopu drugih kulturnih i filmskih manifestacija.

Kroz rujan i listopad 2020. u dvorištu Galerije K2 i Klubu kulture u Križevcima prikazivati će se 8 europskih dugometražnih dokumentaraca, a među njima su festivalske uspješnice, kao i nacionalni hitovi iz Češke, Mađarske, Ujedinjenog Kraljevstva, SAD-a, Rumunjske, Finske, Danske, Bugarske i Hrvatske.

Cilj KineDoka je zainteresirati širu publiku za dokumentarni film, predstaviti autore i njihove filmove publici te razviti dijalog o društveno važnim temama.

Dođite i pogledajte intrigantne priče o ljudima poput vas, s ljudima poput vas.

Raspored filmova:

9.9. Glavni kolodvor

16.9. Ghetto Balboa

24.9. Projekt: Baka

30.9. Na vodi

7.10. Učitelj

14.10. Magični život V

21.10. Lake lekcije

28.10. Udaljenost od mene do mene

KineDok se provodi uz podršku Kreativne Europe, potprograma MEDIA i Hrvatskog audiovizualnog centra