Hrvatska, Nekategorizirano

Fond za aktivno građanstvo otvorio dva nova poziva za financijske podrške

Fond za aktivno građanstvo u Hrvatskoj je 1. ožujka ove godine otvorio dva nova poziva za financijsku podršku organizacija civilnog društva u Republici Hrvatskoj.

Poziv  za male projekte usmjeren je manjim, lokalno usmjerenim organizacijama aktivnima u području demokracije, ljudskih prava, socijalne i klimatske pravde ili rodne ravnopravnosti.  Za podrške do 15.000 eura na raspolaganju je 315.000 eura.

Poziv za organizacijske podrške je novi oblik podrške Fonda u Hrvatskoj. Namijenjen je OCD-ima koji djeluju u jednom od dva programska područja podrške Fonda, specifično odabrana radi prepoznatih potreba za strateškom podrškom. Podloga za prijavu je strateški plan organizacije, a za 20 mjeseci koliko podrška traje, organizacije će moći dobiti paušalni iznos od 60.000 eura. Na raspolaganju je ukupno 420.000 eura, odnosno planirano je podržati 7 OCD-a.

Pozivi su otvoreni do 2. svibnja, a detaljne informacije i natječajna dokumentacija dostupni su OVDJE.

Program Fonda za aktivno građanstvo u Hrvatskoj dio je financijskih mehanizama Europskog gospodarskog prostora i Kraljevine Norveške.