Hrvatska, Nekategorizirano

Otvoreni su prvi pozivi Fonda za aktivno građanstvo u Hrvatskoj

Pozivi za financijsku podršku velikim projektima i Ad-hoc akcijskim projektima su otvoreni danas, 10. ožujka 2020. godine. Riječ je o prva dva poziva, od ukupno šest planiranih, usmjerena organizacijama civilnog društva u Republici Hrvatskoj u okviru Programa Fonda za aktivno građanstvo u Hrvatskoj koji je financiran sredstvima Financijskog mehanizama Europskog gospodarskog prostora u razdoblju 2014. – 2021.

Podrška velikim projektima ima u fokusu složene višegodišnje projektne intervencije u jednom od prioritetnih područja Programa Fonda. Rok za prijavu na poziv za velike projekte je 11. svibnja 2020. godine, a za projekte u rasponu od 90.000 do 150.000 eura je na raspolaganju ukupno 3.15 milijuna eura. Detaljne informacije o Pozivu su dostupne OVDJE.

Poziv za Ad-hoc akcijske projekte predstavlja novinu u Hrvatskoj jer je po prvi put organizacijama civilnog društva dostupan financijski mehanizam za brze reakcije na društvene probleme i izazove u nekom od prioritetnih područja Programa Fonda. Prijave na trajno otvoreni Poziv se zaprimaju od 15. travnja 2020., a za podrške u rasponu od 1.000 do 5.000 eura je osigurano 215.000 eura. Detaljne informacije o Pozivu su dostupne OVDJE.

Zainteresirane prijavitelje pozivamo na informativne radionice koje će se održati prema sljedećem rasporedu:

12. ožujka u Osijeku, u dvorani Lipa hotela Osijek (Šamačka 4, Osijek) od 13,30 do 16,30 sati (uz prijenos uživo na Youtube kanalu Zaklade Slagalica – PRIJAVI SE ZA SUDJELOVANJE
31. ožujka u Rijeci, u prostoru RiHub-a (Ivana Grohovca 1/a) od 13 sati
1. travnja u Zagrebu
3. travnja u Zadru