Aktivizam, Nekategorizirano

FROOOM! filmska škola u Zagrebu od 21. do 25. veljače

Prve ovogodišnje FROOOM! radionice održati će se u Zagrebu za vrijeme drugog dijela zimskih praznika, od 21. do 25. veljače, na novoj lokaciji – u prostorima Mjesnog Odbora Voćarska, Voćarska cesta 71.

Najavljujemo ludo filmsko putovanje gdje ćemo s polaznicima istraživati Platonove spilje, Laterne Magice i kineske Zoetrope, animirati i snimati te glumiti i pisati scenarije, kao i otkrivati filmske motive, planove i montažne trikove te zašto su oni uopće važni, navode Bacači sjenki.

Ludi voditelji raznih profesija – glumci, redatelji, snimatelji, montažeri, scenaristi – vode vas kroz igru, ples, svirku i zabavu na ovo putovanje do eksplozije kreativnosti i zajedničkog druženja u sigurnom i inspirativnom okolišu.

U početnoj radionici će se s vama družiti psihologinja Deša Matičević, redateljica, snimateljica, montažerka i pekarica Mia Maros te glumica, dizajnerica i dramska pedagoginja Tea Šimić. Naprednu radionicu vode redatelj Vjeran Vukašinović i dramska pedagoginja Lucija Alfier, dok majstorsku radionicu filmskih motiva, tematskih metafora te vizualnih i audio tragova vodi redateljica sa sociološkim naslijeđem – naša Marija Georgiev.

Prijave i više informacija na: https://www.frooom.eu/shop/ ili na https://www.frooom.eu/prijave/.

Iskoristite popust od 100 kuna do 11. veljače 2022! Na drugo, treće, iduće dijete iz iste obitelji dodatni je popust od 100 kuna.

Podrška FROOOM! programu: Kreativna Europa podprogram MEDIA, Hrvatski audiovizualni centar, Društvo hrvatskih filmskih redatelja, Agencija za elektroničke medije, Mjesni odbor Voćarska.

Bacače Sjenki podržava Zaklada Kultura nova.