Aktualno, Nekategorizirano

Godzilla i Smaug u Životinjskom kutku

Bradate agameEdukativni program u Životinjskom će kutku (Vlaška 105, Zagreb) u srijedu (7. ožujka) trajati od 10 do 20 sati. Glavne su zvijezde Godzilla i Smaug, bradate agame u Kutak stigle prije dvije godine iz Zoološkog vrta grada Zagreba.

Bradate agame podrijetlom su iz Australije. Svejedi su – jedu od kukaca do voća i povrća. Narastu do 45 centimetara, a žive oko 15 godina. Mužjak na svojem teritoriju okuplja dvije ili tri ženke. Dok im se udvara, ali i u drugim situacijama kada pokazuje dominaciju, grlo mu potamni.

Riječ je o životinjama koje nisu agresivne, pa ih zaljubljenici u gmazove vole imati kao kućne ljubimce.

Par iz Životinjskog kutka voli ljude, a Godzilla i Smaug dobro se slažu i međusobno. Idilu narušavaju jedino male Godzilline nepodopštine. Simpatična „zmajica“ svojem partneru voli ukrasti i pojesti hranu.