Aktivizam, Nekategorizirano

K.U.T.I.A. – Trans, inter i rodno varijantne osobe su bile ovdje

kutia_crAkcijom je K.U.T.I.A. podsjetila da su trans, inter i rodno varijantne osobe građani_ke koji_e žive, rade, studiraju, koriste javne prostore u tim gradovima, baš kao i sve druge osobe.

Naljepnice s porukama: ‘Transrodna osoba je bila ovdje’, ‘Interspolna osoba je bila ovdje’, i ‘Rodno varijantna osoba je bila ovdje’ postavljene su na javnim mjestima u Zagrebu, Rijeci, Sarajevu, Podgorici, Čapljini, prenosi Libela.

Kako bi se povećala vidljivost i osvijestilo građanstvo, aktivisti_kinje ovom akcijom poručuju da su trans, inter i rodno varijantne osobe bile te da će i dalje biti prisutne na trgovima, na autobusnim stanicama, u tramvajima, u parkovima, u kafićima, u javnim toaletima i ostalim mjestima u gradovima.

Međunarodni dan vidljivosti transrodnih osoba obilježava se od 2009. diljem svijeta s ciljem slavljenja transrodnih osoba i podizanja svijesti o diskriminaciji s kojom se suočavaju transrodne osobe.