Aktivizam, Nekategorizirano

Krenule online radionice filmske režije i filma

Centar za razvoj osobnih kompetencija i zaštitu ljudskih prava, u sklopu projekta Mali veliki redatelji sufinanciranog iz Europskog socijalnog fonda, danas je započeo s provedbom online radionica filmske režije i filma koje će se provoditi kroz 5 ciklusa.

Radionice će se održavati sve do 9. travnja, srijedom i četvrtkom od 12:30 do 14:00, a po završetku sudionici dobivaju potvrdu o sudjelovanju.

Prvi ciklus je namijenjen učenicima viših razreda osnovne, a po završetku sudionici dobivaju potvrdu o sudjelovanju.

Raspored radionica prvog ciklusa:
03.03. – Upoznavanje i uvod u radionicu
04.03. – Što je film? (I filmski rodovi?)
10.03. – Kako pričati priču?
11.03. – Kako se piše scenarij?
17.03. – Što je sve režija?
18.03. – Kako se crta knjiga snimanja?
24.03. – Razgovor s velikim redateljem
25.03. – Kako se pripremiti za snimanje?
31.03. – Koje su greške na snimanju?
01.04. – Kako posložiti kadrove nakon snimanja?
07.04. – Montaža zvuka je zabavna
08.04. – Montaža – tik do cilja
09.04. – Projekcija filma i podjela diploma

Obrazac za prijavu na linku: https://tinyurl.com/4d5c648d

Projekt je ugovoren za sufinanciranje iz Europskog socijalnog fonda na pozivu Umjetnost i kultura online, a provodi se u partnerstvu s Udrugom za promicanje pozitivne afirmacije mladih u društvu „Impress“ Daruvar. Ukupan iznos projekta je 499.156,00 kuna.

Svrha predloženog projekta je uključivanje djece i mladih do 25 godina u neformalne online radionice u kojima će aktivno sudjelovati kako bi naučili i upoznali se s osnovama režiranja te izrade filma, a sve s ciljem buđenja kreativnosti i stvaralaštva, povezivanja i osnaživanja mladih te njihovom poticanju za daljnje istraživanje umjetnosti i kulture.

Pratite najave radionica na Facebook stranici Centra za razvoj osobnih kompetencija i zaštitu ljudskih prava

———————————————————
Projekt Mali veliki redatelji ugovoren je za sufinanciranje Prvom Odlukom o financiranju kojom je omogućena provedba 17 projekata u ukupnoj vrijednosti bespovratnih sredstava od 7.514.302,33 kuna.

Više o pozivu na stranici esf.hr, strukturnifondovi.