Hrvatska, Nekategorizirano

Otvorene prijave na online radionice vezane uz tradicijsku kulturu

Centar tradicijske kulture započeo je s provedbom projekta KultOff-KultOn: Tradicijska kultura u online okruženju.
Riječ je o projektu kojeg sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda (Operativni program“Učinkoviti ljudski potencijali“ 2014.-2020.), na temelju rezultata postupka odabira projekta u okviru poziva na dodjelu bespovratnih sredstava Umjetnost i kultura online. Projekt atraktivnog naziva „KultOff-KultON: Tradicijska kultura u online okruženju“ vezan je uz aktualnu epidemiološku situaciju koja je nažalost rezultirala velikom socijalnom isključenosti a posebice umjetničkih organizacija i udruga u kulturi.

Zajedno sa projektnim partnerima umjetničkom organizacijom Kerekes Teatar te udrugom SVIMA iz Zagreba pripremili smo i osmislili niz BESPLATNIH i zanimljivih ONLINE sinkronih radionica vezanih uz tradicijsku kulturu.

Radionice koje smo pripremili su:
1. Književno- etnografske radionice za djecu, voditeljica radionica Juliette Janušić, udruga SVIMA
• Online participativno čitanje kratkih priča s elementima tradicijske kulture uz oblikovanje sličnih tekstova i zajednička e-zbirka priča  (djeca od  9 – 14)
• Online participativno stvaranje zajedničke lirske pjesme s elementima tradicijske kulture i zajednička e-zbirka poezije (djeca od  9 – 14)
• Online participativno čitanje odabranih slikovnica s elementima tradicijske kulture i  dramatizacija (djeca od  5 – 9)
• Online participativna kreativna radionica tradicijski/suvremeni zidnjaci i zajednička  e-slikovnica  (djeca od  9 – 14)
2. Dječji umjetnički projekt “Djeca istraživači i čuvari  tradicije”, voditelj radionica Krešimir Plantak Večerin, Centar tradicijske kulture Varaždin (namijenjeno za djecu od 9-12 godina)
3. Dječji umjetnički projekt “Zajedno producirajmo online predstavu s motivima tradicijske kulture”, voditelj radionica Jan Kerekeš, umjetnička organizacija Kerekesh teatar (namijenjeno za djecu od 12-14 godina)
4. Umjetnički projekt 54+  “Zajedno producirajmo mini TV sapunicu s motivima tradicijske kulture”, voditelj radionica Jan Kerekeš, umjetnička organizacija Kerekesh teatar(namijenjeno za osobe starije od 55 godina)
5. Radionice tradicijske kulture 54+ “Od viđenog u filmu do vlastitih dizajnersko-kulinarskih kreacija”, voditeljica radionica Jelena Đepina, Centar tradicijske kulture Varaždin (namijenjeno za osobe starije od 55 godina)
6. “Online 54+ susreti s glumcem”, voditelj online susreta Ljubo Kerekeš, umjetnička organizacija Kerekesh teatar (namijenjeno za osobe starije od 55 godina)
7. “Online 54+ susreti s glazbenicima/mini koncert” , voditelj susreta Tibor Bun, Centar tradicijske kulture Varaždin (namijenjeno za osobe starije od 55 godina)

Sve informacije vezane uz projekt kao i teme i datume radionica te online prijavnica  mogu se pronaći na web stranici www.ctk-varazdin.hr ili na Facebook stranici Centar tradicijske kulture Varaždin.