Aktivizam, Nekategorizirano

KUD Ljuba voda započeo treći ciklus književnih online radionica

U sklopu ESF projekta „Pjesmom i plesom protiv socijalne isključenosti“ jučer je u Ljubešćici započeo treći ciklus Književnih online radionica. Kroz idućih desetak dana voditeljica Valentina Mikulčić će upoznati novu grupu polaznika s temama koje obrađuju umjetnost, kulturu, običaje i način života ljubeškog kraja nekad i danas. Kroz radionice polaznici će se upoznati s legendom o nastanku Ljubešćice, ljubeškom himnom, narodnom nošnjom i etno kućom, a naučit će i više lo starim narodnim običajima. Treći ciklus Književnih radionica završava 19. studenog 2021. godine.

ESF projekt „Pjesmom i plesom protiv socijalne isključenosti“ provodi Kulturno umjetničko društvo Ljuba voda u partnerstvu s Hrvatskim društvom inženjera geotehnike. Ukupna mu je vrijednost 487.121,54 kune, od čega 85 % sufinancira Europski socijalni fond, a 15 % državni proračun Republike Hrvatske.

Više detalja o projektu može se pronaći na internetskoj stranici https://projekt.kudljubavoda.hr/.