Aktivizam, Nekategorizirano

U Ljubešćici započeo treći ciklus tamburaških online radionica

U sklopu ESF projekta „Pjesmom i plesom protiv socijalne isključenosti“ u ponedjeljak je u Ljubešćici započeo treći ciklus tamburaških online radionica. Voditelj radionica, Robert Štorga, će novu grupu polaznika učiti svirati tradicionalne folklorne skladbe ljubeškog i zagorskog kraja. Na tradicionalnim instrumentima kao što su bisernica, brač i bugarija kroz deset će se radionica sve do 4. ožujka svirati pjesme Jedna stara majka, Dorica pase, Jager hodi, Žena muža, Puckaš, Stara zagorska polka, Pod mostec, Polegala trava detela, Špic polka i Macanova polka. Ovo je ujedno i posljednji ciklus Tamburaških radionica.

Kulturno umjetničko društvo Ljuba voda iz Ljubešćice i Hrvatsko društvo inženjera geotehnike iz Varaždina provode projekt pod nazivom „Pjesmom i plesom protiv socijalne isključenosti“, čija je ukupna vrijednost 487.121,54 kune, od čega 85 % sufinancira Europski socijalni fond, a 15 % državni proračun Republike Hrvatske.

Više detalja o projektu nalazi se na internetskoj stranici https://projekt.kudljubavoda.hr/.