Aktualno, Nekategorizirano

Međunarodni simpozij „Filozofija medija“

filozofija_crSimpozij se održava u četvrtak i petak, 21. i 22. rujna, u Tribini grada Zagreba (Kaptol 27).

Jesu li, koliko su i za što su sve mediji danas krivi pokušat će odgovoriti osamdesetak znanstvenika i znanstvenica na simpoziju, koji je otvoren za javnost (onako kako bi i mediji trebali biti), a transparentnosti izgovorenoga pomoći će live streaming, tako da će oni koji ne mogu doći ili nisu u Zagrebu simpozij moći pratiti na stranicama Centra za filozofiju medija.

Pitanja istine u medijima, etike medija, sustava manipuliranja, utjecaja politike na medije, (ne)istraživačkog novinarstva, poslušničkog mentaliteta, kritičke svijesti, medijske politike proizvodnje skandala, neka su od središnjih pitanja ovih razgovora. Posebnu dimenziju dat će predavanja i diskusije koje će se temeljiti na motrenju medija iz perspektive umjetnosti (likovnih umjetnosti, književnosti, kazališta, te suvremenih umjetničkih pristupa).

Program možete pronaći OVDJE.