Hrvatska, Nekategorizirano

Mladi otočani izradili četiri kratka videa

Uradci su nastali sklopu radionice Otoci 2016. koju su osmislili i održali članovi riječke udruge Filmaktiv, a mogu se pogledati na Vimeo kanalu Udruge Filmaktiv.

Radionice, koje su ovisno o lokacijama izvođene od svibnja do prosinca, za cilj su imale decentraliziranim modelom suradnje utjecati na uključivanje mladih iz izoliranih manjih zajednica kakve su otoci u proces proizvodnje kulturnih sadržaja. U tom smislu, suradnja je ostvarena s lokalnim organizacijama civilnog društva, udrugom Kreativni Krk (Krk), Ruta (Cres), Argonauta (Murter) i Bataja (Pag).

Program edukacije sastojao se od četiri višednevne radionice koje su ukupno 21 polaznika i polaznicu provele kroz teorijski uvod u filmski jezik i filmska izražajna sredstva te upoznale s tehničkim mogućnostima, provele kroz pisanje scenarija i pretprodukcijsku pripremu te kroz snimanje i montiranje video uratka.