Hrvatska, Nekategorizirano, Rad udruga

Nacionalna zaklada objavila rezultate natječaja i poziva za iskaz interesa: gotovo 14 milijuna kuna za razvoj udruga

Upravni odbor Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva na svojoj sjednici održanoj 5. prosinca 2019. godine donio je odluke o odobravanju financijskih sredstava za inicijalnu suradnju te za institucionalne podrške udrugama koje svojim djelovanjem doprinose demokratizaciji i razvoju civilnoga društva u Republici Hrvatskoj, udrugama koje u prethodnim razdobljima nisu koristile institucionalnu podršku Nacionalne zaklade, udrugama iz Domovinskoga rata u Republici Hrvatskoj koje djeluju na lokalnoj razini i udrugama osoba s invaliditetom koje djeluju na lokalnoj razini.

Odobrene su i potpore odobrene sukladno prijavama na Poziv za iskaz interesa u području razmjene znanja pod nazivom “Znanje bez granica” te potpora odobrena temeljem poziva za iskaz interesa u području razmjene znanja pod nazivom “KEEP” za suradnju organiziranoga civilnoga društva u okviru priprema za predsjedanje Republike Hrvatske Vijećem Europske unije.

Rezultati natječaja i poziva dostupni su ovdje