Hrvatska, Nekategorizirano, Rad udruga

Nacionalna zaklada otvorila prijave na dvije online radionice u prosincu

Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva na stranici esf.platforma.civilnodrustvo.hr otvorila je prijave na dvije nove online radionice u prosincu koje će održati udruga ACT grupa iz Čakovca (7.12.2022.) i udruga SMART iz Rijeke (9.12.2022.) .

Više informacija i prijava na poveznicama:
ONLINE RADIONICA ACT GRUPE, 7.12.2022. – Sustav kvalitete u OCD-ima s primjerima učinkovitih modela upravljanja
Sudionici radionice upoznat će se s kontekstom upravljanja (za) kvalitetom i mjerenjem i upravljanjem društvenim utjecajem kao pristupom koji utječe na kvalitetu i može povećati vrijednost koju stvaramo. Kroz vođeni praktični rad i korak po korak pristup, razvit će i jednostavan primjer nacrta okvira za mjerenje učinaka i utjecaja neke vlastite intervencije, projekta, programa ili organizacije. To ujedno podrazumijeva da će definirati učinke i potencijalni utjecaj uz pripadajuće im indikatore i načine praćenja, te raspraviti kako to što mjerimo možemo predstaviti zainteresiranima (npr. u vidu izvještaja). Trajanje: 10:00-15:00; stanka: 12:00-13:00. MAX 20 OSOBA

ONLINE RADIONICA UDRUGE SMART RIJEKA, 9.12.2022. – Modeli uključivanja građana u rad OCD-a
Ciljevi ove online radionice su upoznati sudionike sa svrhom te različitim načinima i modelima uključivanja građana u rad organizacija civilnoga društva i utvrditi praktične korake koje organizacije mogu ili trebaju poduzeti kako bi snažnije uključili građana u svoj rad. Mole se zainteresirani da se na radionicu prijave samo ako na istoj mogu sudjelovati za cijelo vrijeme njezina trajanja te samo ako mogu osigurati opremu potrebnu za aktivno i nesmetano sudjelovanje na radionici. MAX 25 OSOBA

Radionice su organizirane u sklopu Programa podrške i provedbe programa EU i Programa regionalnog razvoja civilnoga društva i lokalnih zajednica koji provodi Nacionalna zaklada u suradnji s regionalnim suradnim organizacijama – udruga SMART, Udruga „MI“- Split, Centar za civilne inicijative, ACT grupa, DKolektiv – organizacija za društveni razvoj.