Hrvatska, Nekategorizirano

Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva danas je raspisala natječaj za građanske akcije “Naš doprinos zajednici”

Nas_doprinos_zajenici_ilustracijaOvaj natječaj je jedini decentralizirani natječaj Nacionalne zaklade kojim se već 15 godina doprinosi razvoju građanskih akcija u lokalnim zajednicama.

Građanska akcija je, sukladno uvjetima raspisanog natječaja, jednokratna akcija koja potiče na aktivizam, poboljšava kvalitetu življenja ili općeg dobra u lokalnoj zajednici koju mogu prijaviti udruge, zaklade i ustanove (vrtići, škole, domovi umirovljenika, knjižnice i dr.) registrirane u Republici Hrvatskoj s prijedlogom akcije čije aktivnosti pokreću same organizacije, institucije ili zainteresirane skupine građana koje djeluju pri toj organizaciji/instituciji.

Pri odabiru građanskih akcija koje će se financirati voditi će se računa o tome da ravnomjerno budu zastupljene županije (20) na koje se odnosi natječaj i to na način da će se odobriti po 3 podrške za svaku od županija obuhvaćenih ovim natječajem.

Cjelokupna dokumentacija dostupna je na: https://zaklada.civilnodrustvo.hr      https://www.financijskepodrske.hr