Aktivizam, Nekategorizirano

Natječaj za 17. izdanje Festivala 25 FPS

Pozivaju se autori, filmski umjetnici, producenti i distributeri da do 31. svibnja 2021. prijave filmove za 17. izdanje Festivala 25 FPS.

PRIJAVA: www.25fps.hr/prijavnica

Festival 25 FPS promovira i prikazuje inovativne kratkometražne filmove koji istražuju mogućnosti filmskog jezika, pripovijedanja i samoga medija. Filmove koji nastaju na granicama rodova i žanrova te šire razumijevanje filma kao umjetnosti. Tražimo izražajne autorske koncepte, tematske, idejne i estetske iskorake te radove koji nastavljaju tradiciju avangardnog i eksperimentalnog filma- navodi se u pozivu.

Prijavnica i pravilnik dostupni su na festivalskoj web-stranici https://www.25fps.hr/, a za lak i brz prolazak kroz 5 koraka prijavnice, svakako konzultirajte odgovore na često postavljana pitanja.

Odabrani naslovi ulaze u Natjecateljski program 17. izdanja Festivala 25 FPS, koje će se održati u Zagrebu od 23. do 26. rujna 2021. Veselimo se svakom prijavljenom radu, a rezultate poziva objavljujemo 31. srpnja 2021.