Aktualno, Nekategorizirano

Otvorene su prijave za 18. izdanje Festivala 25 FPS

Festival 25 FPS objavio je poziv za sudjelovanje u Natjecateljskom programu 2022. Osamnaesto izdanje festivala održat će se od 22. do 24. rujna u Zagrebu, a rok za prijavu je 31. svibnja 2022.!

Prihvaćaju se filmovi nastali nakon 1. siječnja 2020. godine u trajanju do 60 minuta prijavljeni na DVD-u ili preko linka, a detalji o ispunjavanju prijavnice i pravilnik dostupni su na festivalskim stranicama www.25fps.hr. Formati za prikazivanje koje festival prihvaća su 35 mm, 16 mm i DCP.

Rezultati selekcije bit će objavljeni 31. srpnja 2022. godine na službenoj stranici festivala.

Festival 25 FPS prikazuje filmove koji istražuju mogućnosti filmskog jezika, pripovijedanja i samog medija, filmove koji nastaju na granicama filmskih rodova te šire razumijevanje filma kao umjetnosti. Promovira autorske koncepte, tematske, estetske i idejne iskorake te radove koji nastavljaju tradiciju avangardnog i eksperimentalnog filma.