Aktualno, Nekategorizirano

Od ove godine kreće dodjela Nagrade Nikola Tesla za etično poslovanje

Po prvi puta u sklopu svečanosti obilježavanja obljetnice Teslinog rođenja ove će godine u Hotelu Esplanade 10. srpnja s početkom u 19 sati biti dodijeljena i Nagrada Nikola Tesla za etično poslovanje. Nagrada je dio projekta „Jačanje kapaciteta OCD-a kod upravljanja kriznih situacija i etičnog poslovanja“ koji Udruga Nikola Tesla – Genij za budućnost provodi u suradnji s Hrvatskom zajednicom inovatora i Centrom za razvoj osobnih potencijala Mentis s ciljem promocije i poticanja etičnog poslovanja i djelovanja na području Republike Hrvatske. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda i Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske.

Poduzetnici koji su predloženi za dobitnika Nagrade svojim poslovnim aktivnostima i pristupom u radu i svakodnevnom djelovanju u skladu su sa Teslinim principima društvene odgovornosti, etičnosti i pravednosti. Osim toga, nagrađivanjem etičnog pristupa poslovanju potiče se suzbijanje korupcije i napredak hrvatskog gospodarstva i društva.

Za Nagradu Nikola Tesla za etično poslovanje nominirani su Dorotea Effenberger, predsjednica Uprave i vlasnica zagrebačke tvrtke Tahograf d.o.o, Darko Matt Sertić, vlasnik i direktor tvrtke Applied Ceramics, Stjepan Orešković, sveučilišni profesor, istraživač na međunarodnim znanstvenim projektima, većinski vlasnik M+ Plus Grupe te Toni Milun, osnivač i vlasnik tvrtke Milun savjetovanje d.o.o.

Svečanost obilježavanja obljetnice Teslinog rođenja glazbenim nastupom obogatit će Sandra Bagarić, Darko Domitrović i Lav Novosel. (Izvor: Udruga Nikola Tesla – Genij za budućnost)