Aktivizam, Nekategorizirano

Održana završna konferencija projekta Music@Media@Za djecu i mlade

Foto sa 4. radionice BAND@MUSIC /Facebook Prijatelji glazbe

U ponedjeljak putem ZOOM platforme održana završna konferencija projekta „Music@Media@Za djecu i mlade“. Nositelj projekta je Udruga Prijatelji glazbe iz Svete Nedelje, a projekt je ugovoren za sufinanciranje iz Europskog socijalnog fonda u okviru poziva „Umjetnost i kultura online“.

Rezultati projekta:
128 dana online radionica na kojima su sudjelovali pripadnici ciljanih skupina djeca i mladi do 25 godina starosti
• Razvijen jedan online program edukacije korištenja audio vizualnih tehnologija korišten na radionicama Band@Music i Music@Gaming
• Razvijen jedan online program alternativnog stvaranja zvuka korištenjem svakodnevnih zvukova iz okoline korišten na radionici BumBum@Music
48 polaznika iz cijele Hrvatske u dobi do 25 godina starosti uspješno je savladalo program i primilo uvjerenje o završenoj radionici

Projekt je bio usmjeren na razvijanje socijalnih i kreativnih vještina mladih od 15 do 25 godina kroz sudjelovanje u kulturnim i umjetničkim aktivnostima u cilju prevencije njihove socijalne isključenosti.

Cilj radionica bio je da mladi uz podršku konzumiranjem kulturnih i umjetničkih sadržaja razvijaju svoje vještine, unapređuju znanja iz kulture, imaju socijalnu interakciju te se kroz umjetnost izražavaju.

Vjerujemo da su kroz ovaj projekt svi sudionici radionica dobili poticaj i nadahnuće za daljnje bavljenje glazbom kroz usavršavanje stečenih vještina te da je kroz projekt prevenirana njihova potencijala socijalna isključenost, navodi Udruga Prijatelji glazbe.

Projekt je ugovoren za sufinanciranje iz Europskog socijalnog fonda u okviru poziva „Umjetnost i kultura online“.
Ukupna vrijednost projekta iznosi 482.947,81 kn, a sufinanciran je 85% iz Europskog socijalnog fonda i 15% iz Državnog proračuna Republike Hrvatske.
Online radionice Band@Music, Music@Gaming, i BumBum @Music provodile su se u razdoblju od 10 mjeseci u 5 ciklusa