Aktivizam, Nekategorizirano

Odvalimo se poezijom u Booksi: Thomas Tranströmer

Švedski nobelovac pjesnik Thomas Tranströmer posljednji je izbor u ovoj godini za nedjeljna čitanja tribine ‘Odvalimo se poezijom’. Tribina’ će se održati u Booksi u nedjelju, 24. studenog, u 18 sati. Gošća je prevoditeljica Sonja Bennet koja je sa švedskog prevela pjesme ovog značajnog pjesnika na hrvatski jezik.
Tomas Tranströmer (1931.-2015.), pjesnik, psiholog, 2011. dobio je Nobelovu nagradu za književnost, čitav život je radio kao psiholog u institucijama za preodgoj maloljetnih delikvenata. Tranströmer je bio svjetski putnik. U Švedskoj je on obožavani pjesnik; njegov poetski svijet zbijenih, svijetlih slika vinuo ga je zauvijek u zvijezde. Izdavačka kuća Fraktura objavila je 2013. godine knjigu Pjesme i proza 1954.-2004., iz koje ćemo u nedjelju čitati.

vrijeme: 24.11.2019. 18 h
mjesto: Zagreb; KK Booksa, Martićeva 14d
url: http://booksa.hr/