Aktualno, Nekategorizirano

Okolišni filmski festival

zelena_crZelena akcija i ove godine priprema zanimljiv i kvalitetan program pun filmova i interesantnih razgovora okolišne i druge tematike. Osim toga, ove godine se festival održava na Dan planete Zemlje, što će se također posebno obilježiti, a na festivalu će doći i do kulminacije književnog natječaja za tzv. “klimatsku fikciju”.

Ulaz na sve događaje je besplatan, a  više detalja o programu možete pronaći OVDJE.

E?! – Okolišni filmski festival rodio se 2014. kao ideja u Zelenoj akciji da se okolišne teme kojima se bave pokušaju približiti novoj, široj publici kroz medij dokumentarnog filma. Film kao medij odlično približava priče koje se događaju “na terenu” i ljude čiji su životi ispleteni oko tih priča, što daje dublje razumijevanje problema koji se tiču ljudi diljem svijeta, a time i svih nas. Od zdravstvenih problema ljudi u malom selu u Kolumbiji koje se nalazi kraj najvećeg iskopa ugljena na svijetu, do organiziranih aktivista i aktivistkinja koji se bore za očuvanje svog grada negdje u Europi pa sve do velikih prosvjeda protiv korporacija zagađivača i vlasti koje im daju slobodne ruke, a sve je to povezano s nama ili našim načinom života.

– Filmovi na E?! festivalu osvještavaju što to u našem ponašanju radi štetu okolišu i ljudima oko nas, povezuje to sa širim problemima u sustavu koji potiče takvo ponašanje (ekonomski i politički sustavi, odnosi moći, itd.) te potiču na aktiviranje, organiziranje i mobiliziranje za otpor takvom načinu života te borbu za bolji svijet. Prikazujemo filmove koji informiraju, ali i inspiriraju, upravo kako bismo vas potaknuli na razmišljanje, povezivanje, promjenu, akciju… – ističu u Zelenoj akciji.