Aktualno, Nekategorizirano

Otvoren Poziv za novu generaciju praktičarki i praktičara socijalnih inovacija

Inicijativa mladih za ljudska prava otvorila je poziv za 4. generaciju edukacijskog programa “Praktičar_ka socijalnih inovacija”, na koji se mogu prijaviti humanisti i društvenjaci mlađi od 30 godina. Ovaj intenzivni besplatni edukacijski program s velikim naglaskom na praktični rad i vještine uključuje niz korisnih znanja i vještina potrebnih za razvoj zajednica, kao i lakše zapošljavanje, od design thinkinga i vođenja projekata do vještina zagovaranja javnih politika.
Poziv za mlade slijedi u nastavku:
Uskoro ćeš diplomirati ili si nedavno stekao_la zvanje na nekom od smjerova društveno-humanističkih fakulteta, a nedostaju ti znanja kojima bi kroz praksu doprinio_la lokalnoj zajednici u kojoj živiš? Imaš ideje za rješavanje aktualnih društvenih problema, ali ti nedostaju potrebne vještine te želiš naučiti korisne metode rada koje će ti pomoći u realizaciji tvojih prijedloga? Želja ti je u suradnji s drugim mladima steći iskustvo koje će ti kasnije pomoći u tvom aktivističkom i profesionalnom radu?
Ako si tijekom čitanja ovog uvoda na barem neko od ovih pitanja potvrdno kimnuo_la glavom, onda za tebe imamo dobre vijesti koje donosimo u nastavku!
Edukacijski program ‘Praktičar_ka socijalnih inovacija’ namijenjen je mladima između 21 i 30 godina koji su pri kraju svog fakultetskog obrazovanja i one koji su nedavno diplomirali, a trenutno nisu zaposleni u struci. Cilj ove edukacije je mladim humanistima i društvenjacima ponuditi osnovna znanja, vještine i stavove koji će im omogućiti da dizajniraju, razviju i implementiraju vlastite socijalne inovacije. Program je u poslijednjih godinu dana uspješno završilo više od 90 mladih, a ovo je Poziv za četvrtu generaciju praktičara i praktičarki.
Zanima te kako točno program izgleda u praksi? Čitaj dalje!
Što ćeš dobiti pohađanjem ove edukacije?
⦁ Usavršiti postojeće i usvojiti nove metoda rada, pristupa problemima, vještine i znanja u području definiranja problema, istraživanja potreba, socijalnih inovacija, design thinkinga, oblikovanja projekta, izrade poslovnog plana itd.
⦁ Uz navdena teorijska znanja, imat ćeš priliku razviti i jedinstveni prototip/rješenje, odnosno socijalnu inovaciju koja odgovara na goruće društvene probleme
⦁ Surađivat ćeš i povezati se s timom mladih ljudi koji razmišljaju na sličan način kao ti
⦁ Podršku za razvoj socijalne inovacije i nakon završetka programa
⦁ Priliku za umrežavanje s mladima iz cijele države, ali i s organizacijama civilnog društva, poslovnim sektorom te drugim akterima
⦁ Izlazak iz zone komfora i aktivan zajednički rad s ljudima iz raznih sredina, koje ćeš imati prilike bolje upoznati i s njima surađivati
⦁ Aktivnu mentorsku podršku, koja uključuje jasnu povratnu informaciju na rad, savjete za poboljšanje i pomoć u oblikovanju socijalne inovacije
⦁ Potvrdu/certifikat o završetku neformalnog edukacijskog programa
Riječima sudionice druge generacije Programa:
„Prije kad bih hodala gradom, fakultetom – primjećivala bih stvari koje me smetaju, ali ne bih im znala pristupiti iz pozicije traženja rješenja. To svakako smatram najvećom dodanom vrijednošću koju sam stekla kroz ovaj program. ”
Kako se prijaviti?
Rok prijave na program je 13. svibanj do 23:59.
Informacije o izboru sudionika bit će poznate između 15. i 16. svibnja. Broj sudionika je ograničen.
Više informacija i poveznicu na prijavnicu za program možete pronaći ovdje: http://yihr.hr/hr/otvoren-je-poziv-za-novu-generaciju-prakticarki-i-prakticara-socijalnih-inovacija-gotovo-100-mladih-vec-ga-je-zavrsilo-prijavi-se-i-ti/
Projekt Social Innovators je financiran od strane Islanda, Norveške i Lihtenštajna kroz EEA and Norway Grants Fund for Youth Employment.
Zajedno za zelenu, kompetitivnu i uključivu Europu (Izvor: http://yihr.hr/hr/)