Aktualno, Nekategorizirano

Otvorene prijave za ljetni ciklus radionica u okviru projekta „Mali veliki redatelji“ koje provodi Centar za razvoj osobnih kompetencija i zaštitu ljudskih prava u partnerstvu s Udrugom za promicanje pozitivne afirmacije mladih u društvu „Impress“ Daruvar.

Čuo/la si za naše besplatne online filmske radionice, ali nisi baš siguran/na možeš li baš ti snimiti film?

Pokreni video i poslušaj što kaže naš izvoditelj Tomislav Šoban na ovo pitanje!

Pridruži nam se i nauči osnove o režiji, pisanju scenarija, snimanju i montaži!

Kroz niz radionica te praktičnih i kreativnih zadataka postani pravi Mali veliki redatelj. Iskoristi ovu priliku da ljeto učiniš zabavnijim, razgovaraj s velikim redateljima i umjetnicima, razmjenjuj ideje i snimi svoj kratki film. Na kraju dobivaš i potvrdu o sudjelovanju.

Otvorene su prijave za četvrti ciklus namijenjen mladim osobama u dobi od 15 do 25 godina. Održavat će se od 01.07. do 09.09.2021. u terminima utorkom i četvrtkom 10,30 – 12,00 h, a prema sljedećem rasporedu:

Raspored ljetnog ciklusa:

Srpanj

četvrtak 01.07. – Upoznavanje i uvod filmske vrste i rodove

utorak 06.07. – Što je film?

četvrtak 08.07. – Filmski planovi i kako gledamo sliku?

utorak 13.07. – Kako gledamo ono što ne vidimo na slici?

četvrtak 15.07. – Kako pričati priču?

Kolovoz

utorak 03.08. – Kako se piše scenarij i crta knjiga snimanja?

srijeda 04.08. – Što je sve režija?

utorak 10.08. – Prezentacije i razgovor s velikim redateljem

četvrtak 12.08. – Kako se pripremiti za snimanje

utorak 17.08. – Montaža zvuka je zabavna

Rujan