Aktualno, Nekategorizirano

Pet do dvanaest za žene, 25. 11., Trg slobode, Osijek

Rad učenice Anite Mačinković izabran je kao plakat kojime se predstavlja program ovogodišnje kampanje
Rad učenice Anite Mačinković izabran je kao plakat 

Na Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama, u petak, 25. studenog, u 11,55 sati na trgu Slobode u Osijeku, Ženska udruga Izvor organizira uličnu akciju „Pet do dvanaest za žene“.

– Cilj akcije je da u neposrednom kontaktu s građankama i građanima informiramo o važnosti zahtjeva za ratifikacijom Konvencije Vijeća Europe o sprečavanju o borbi protiv nasilja nad ženama i nasilja u obitelji te o važnosti provedbi načela ravnopravnosti, suzbijanja diskriminacije i zaštite žena i djevojčica od svih oblika nasilja – poručuju u Ženskoj udruzi Izvor.

Ulična akcija je ujedno prva aktivnost programa kampanje 16 dana aktivizma protiv nasilja nad ženama. Više o kampanji potražite OVDJE.

Tijekom akcije na štandovima će biti dostupni informativno edukativni materijali, a biti će i izložene slike koje su za kampanju izradile(i) učenice(i) četvrtih razreda Škole za primijenjenu umjetnost i dizajn iz Osijeka.

Rad učenice Anite Mačinković izabran je kao plakat kojime se predstavlja program ovogodišnje kampanje.

Akcija se provodi putem projekta „Novom snagom protiv nasilja nad ženama“