Aktualno, Nekategorizirano

O Zagorki i Centru za ženske studije

zagorka_crU okviru manifestacije „Dani otvorenih vrata udruga“, Centar za ženske studije u četvrtak, 25. svibnja od 11 do 16 sati poziva zainteresirane građanke i građane na program „S građanima i građankama o Zagorki i Centru za ženske studije.“

Na adresi Dolac 8, Centar će otvoriti vrata Stalnog postava Memorijalnog stana Marije Jurić Zagorke te će posjetitelji i posjetiteljice uz stručno vodstvo saznati manje poznate činjenice o životu i djelovanju Zagorke. Vodič kroz stalni postav u Memorijalnom stanu dostupan je i na brajici.

U programu nazvanom “Čitati feminizam”, koji će se odvijati usporedno, Centar će omogućiti posudbu literature za rad u čitaonici – izbor građe iz knjižnice Centra za ženske studije. Zainteresirani/e će moći čitati knjige, časopise i brošure na hrvatskom i stranim jezicima te saznati o drugim aktivnostima Centra za ženske studije.

Izvoditeljice programa su Jasminka Pešut, Ana Zbiljski, Vesna Barilar i Ana Pavlić, a sudjelovanje je besplatno.