Aktualno, Nekategorizirano

Podržite mlade kreativce bez doma

U Hrvatskoj se nalaze ljudi koji su svoj dom morali napustiti ili ga nikada nisu imali
U Hrvatskoj se nalaze ljudi koji su svoj dom morali napustiti ili ga nikada nisu imali

Dom je mnogo više od kuće ili stana – to je mjesto u kojem imamo sigurnost i podršku da budemo ono što jesmo i sve što želimo biti.

Inicijativi benda velikog srca – Kriesa i njihovom velikodušnom idejom da odricanjem od zarade na novom albumu podrže mlade kreativce bez doma, priključile su se udružene snage Are You Syrious?, Inicijativa za podršku izbjeglicama Dobrodošli!, SOLIDARNA – Zaklada za ljudska prava i solidarnost i Koalicija Solidarnosti Split te zajedno pokrenuli  kampanju prikupljanja sredstava, instrumenata, kreativnog mentorstva i svega onog što je potrebno mladim kreativcima bez doma da bi mogli ostvariti svoj puni potencijal i razvoj svih talenata.

U Hrvatskoj se nalaze ljudi koji su svoj dom morali napustiti ili ga nikada nisu imali. Među njima su mladi kreativci – djeca bez primjerene roditeljske skrbi i izbjeglice koje su u Hrvatsku došle bježeći od rata. Da bi mogli stvarati i biti ono što jesu, potrebni su im instrumenti, kistovi, plesne cipele, prostor za pjevanje i fotoaparat.

Kroz ovu kampanju želi se podržati najmanje 12 izbjeglica koje žive u Zagrebu i mladih bez primjerene roditeljske skrbi, štićenika SOS Dječjeg sela Hrvatska. Njima su potrebna sredstva za rad i uključivanje u društveni i kulturni život zajednica u kojima žive.

Više informacija možete pronaći OVDJE.