Aktualno, Nekategorizirano

Povorkom i puštanjem balona na Korzu je obilježen Nacionalni dan borbe protiv nasilja nad ženama.

U programu Udruge za zaštitu obitelji Uzor iz Rijeke te učenika i nastavnika Prve riječke hrvatske gimnazije, Korzom je prošla povorka s ciljem dublje senzibilizacije društva na društveni problem nasilja nad ženama, posebno onima u obitelji. U simboličnom činu, članovi povorke u zrak su pustili crne balone na spomen na žrtve femicida u obitelji, sa željom osvješćivanja javnosti, promicanja nenasilja, tolerancije i destigmatizacije žrtava nasilja u obitelji, prenosi portal Rijeka.hr .

Nacionalni dan borbe protiv nasilja nad ženama obilježava se od 2004.g. kada ga je Hrvatski sabor proglasio u spomen na tri ubijene žene na zagrebačkom Općinskom sudu 22. 9. 1999. godine.

U sklopu ovogodišnjeg obilježavanja Nacionalnog dana borbe protiv nasilja nad ženama na postamentima na Korzu postavljena je izložba „Žene šute i skrivaju svoje lice“ koja na javnom mjestu želi progovoriti o pravom licu nasilja.