Hrvatska, Nekategorizirano

Poziv na predlaganje kandidata za članove Europskog gospodarskog i socijalnog odbora iz reda organizacija civilnoga društva

Sukladno Odluci o postupku imenovanja članova iz Republike Hrvatske u Europski gospodarsko-socijalni odbor (NN 028/2013), Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske objavljuje Poziv na predlaganje kandidata za tri člana Europskog gospodarskog i socijalnog odbora (European Economic and Social Committee) iz reda organizacija civilnoga društva iz Republike Hrvatske.

U Europskom gospodarskom i socijalnom odboru (EGSO), savjetodavnom tijelu koje okuplja predstavnike organiziranog civilnog društva iz svih država članica Europske unije, Hrvatska ima 9 predstavnika, i to po 3 predstavnika udruga poslodavaca, 3 predstavnika sindikata i 3 predstavnika ostalih udruga odnosno organizacija civilnog društva koji zastupaju interese različitih društvenih skupina.

Cjelokupan tekst poziva dostupan je ovdje.