Aktualno, Nekategorizirano

Pozivi za dodjelu bespovratnih sredstava Europske komisije za medijski sektor

Unutar novog proračuna za razdoblje od 2021. do 2027. godine u okviru različitih programa, Europska komisija dodijelit će bespovratna sredstava za medijski sektor koji je na razini europskih politika obuhvaćen, između ostalog Akcijskim planom za medije i audiovizualnu djelatnost i Akcijskim planom za europsku demokraciju, navodi se na culturenet.hr.

Najavljene potpore dostupne su u okviru EU programa Obzor, Opće uprave za regionalnu politiku, te međusektorske linije u okviru programa Kreativna Europa.

Od Poziva za potporu medijske pismenosti, preko Potpore medijskim vijećima u digitalno doba do Poziva za potporu medijima mladih u iznosu od 2 milijuna eura i mnogih drugih, Ministarstvo kulture i medija objedinilo je sve dostupne raspisane pozive te najave poziva na poveznici: https://min-kulture.gov.hr/.