Aktivizam, Nekategorizirano

Priručnik o održivom razvoju za DV Tratinčica

Udruga za održivi razvoj Hrvatske će u ponedjeljak, 5. svibnja djecu u Dječjem vrtiću Tratinčica u Koprivnici uručiti priručnik za održivi razvoj – Prepoznavanje i razvrstavanje otpada.

– Novim Dječjim priručnikom za održivi razvoj – Prepoznavanje i razvrstavanje otpada želimo još više doprinijeti odgoju i obrazovanju djece za održivi razvoj u Republici Hrvatskoj, ali i u drugim zemljama.

Stoga nam je cilj da svako dijete predškolske i školske dobi u RH, do 4. razreda osnovne škole, čim prije dobije svoj besplatan primjerak Dječjeg priručnika za održivi razvoj – Prepoznavanje i razvrstavanje otpada – kaže Matija Hlebar, predsjednik Udruge za održivi razvoj Hrvatske dodavši kako ostvarenje navedenog cilja sada započinju prvim korakom u koprivničkom DV Tratinčica koji je UZOR-ov partner na programu „Zajedno za djecu i planet zemlju“ još od 2012. godine.

– Povrh svega, djeca iz Dječjeg zbora Tratinčice će obogatiti ovo događanje i doprinijeti ovom svečanom trenutku izvođenjem prigodnih pjesama (Priroda i mi, Moja ekologija, …) i prigodnih stihova o očuvanju prirode i ekologiji – najavio je Hlebar.

Uručenje će se održati u ponedjeljak, 8. svibnja s početkom u 10 sati u centrali vrtića na Trgu podravskih heroja 7.