Hrvatska, Nekategorizirano

Radionica DKC-HR: Potrebe i mogućnosti razvoja prostorne infrastrukture za društveno-kulturne centre

Savez udruga Klubtura poziva na radionicu razmjene znanja i iskustava između predstavnika jedinica lokalne i područne samouprave, organizacija civilnog društva i javnih ustanova u kulturi o prostornim potrebama društveno-kulturnih centara i prilikama za investicije u prostornu infrastrukturu kroz ITU i slične mjere. Radionica će se održati u četvrtak, 19. 2. 2020.  u Beton kino, Dom mladih, Ulica slobode 28, Split.

Kroz facilitiranu raspravu sudionici radionice dobit će priliku da se upoznaju s aktivnostima koje se provode u pojedinim gradovima u RH, povežu se i uče jedni od drugih.

Radionicu će facilitirati Miranda Veljačić i Dinko Peračić iz Platforme 9.81.

Radionica se provodi u sklopu projekta DKC-HR: Mreža društveno-kulturnih centara sufinanciranog iz Europskog socijalnog fonda koji umrežava postojeće lokalne civilnodruštvene inicijative za uspostavu društveno-kulturnih centara na razini Hrvatske.

Prijavite se ovdje.

Program radionice

Utorak 18.2.

Dolazak

20.00-22.00 Večera dobrodošlice

Srijeda 19.2. Beton kino / Dom mladih / Ulica slobode 28, Split

9.00-9.45 Obilazak Doma mladih

10.00-10.15 DKC-HR uvod

10.15-10.45 Mirko Petrić – Nova EU agenda za kulturu i lokalne kulturne politike

11.00-11.15 Pauza za kavu

11.15-12.45 Razmjena znanja, prvi dio

12.45-13.30 Ručak u sklopu radionice

13.30-15.00 Razmjena znanja, drugi dio

15.00-15.30 Nove ideje i zaključci

Pozivamo da što prije ispunite online prijavu  (najkasnije do 31. siječnja) kako bismo na vrijeme organizirali smještaj i prehranu. Klubtura pokriva troškove puta, smještaja i prehrane. Smještaj će biti pokriven za noćenje s 18. na 19. veljače –  stoji u pozivu organizatora.

Radionica se provodi u sklopu projekta DKC-HR: Mreža društveno-kulturnih centara koji provodi Savez udruga Klubtura u partnerstvu s Pogonom – Zagrebačkim centrom za nezavisnu kulturu i mlade, Platformom za Društveni centar Čakovec, Savezom udruga KAoperativa, Platformom Doma mladih, Art radionicom Lazareti, Savezom udruga Molekula i Savezom udruga Rojca.

Projekt sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda, operativni program Učinkoviti ljudski potencijali. Projekt je odobren na pozivu Kultura u centru- potpora razvoju javno-civilnog partnerstva u kulturi.