Aktivizam, Nekategorizirano, Rad udruga

Radionice „Budi volonter“

eko_crUčenici su se kroz radionice upoznali s pojmom volontiranja, što znači biti volonter, tko može biti volonter i kakav treba biti, kako oni mogu postati školski volonteri te  kako se učlaniti u školski volonterski klub. Upoznati su s primjerima dobre prakse iz drugih škola i primjerima volonterskih akcija u njihovoj lokalnoj zajednici. Kroz ovu radionicu nastojalo ih se motivirati za volontiranje i uključivanje u školske volonterske akcije. Učenici su bili izrazito proaktivni i komunikativni tijekom radionice te su pokazali interes za školski volonterski klub i volonterske akcije koje će se provoditi u OŠ A. Mihanović. Iako je planirano uključivanje učenika 5.-8. razreda, zbog izrazito velikog interesa učenika iz nižih razreda (3. i 4.) za radionice i volonterske akcije, uključeni su i oni.

Na radionicama je sudjelovalo 378 učenika.