Hrvatska, Nekategorizirano

Rodina mobilna aplikacija za trudnice i njihove partnere dostupna je na još dva europska jezika

Mobilna aplikacija koju koriste već preko 25,000 budućih roditelja diljem Europe, je ovaj tjedan lansirana i sa prijevodom na španjolskom i mađarskom jeziku na platforme iOS i Android.

„Iznimno nas veseli što je Erasmus+ program prepoznao vrijednost ove aplikacije, te je kroz još jedan projekt odobrio financiranje za prijevode na još dva jezika, tako da je Expecting sada dostupna na ukupno šest jezika – hrvatski, engleski, slovenski, češki, španjolski i mađarski. Novi jezici otvaraju nam dva važna, ali i velika jezična područja.“

Mobilne aplikacije za trudnice najčešće razvijaju tvrtke sa ciljem skupljanje informacija o korisnicama ili za marketing, i zato je teško doći do pouzdane informacije o trudnoći, porodu i babinju. Tu je Expecting različita od drugih, jer su je razvili roditelji za roditelje, zajedno sa stručnjakinjama poput primalje, doule, psihologinje, savjetnice za dojenje, autosjedalice i nošenje djece.

Osim toga, ExpectingApp je u potpunosti neprofitna, financirana od različitih donatora, primarno Europske komisije kroz Erasmus+ program, UNICEF-ov ured za Hrvatsku, Grad Zagreb, Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske. Podaci o korisnicama se ne dijele trećim stranama.

Glavne funkcionalnosti aplikacije uključuje:
-Praćenje trudnoće iz tjedna u tjedan koje pomaže predočiti djetetov razvoj i pruža korisne savjete za lakše podnošenje izazova koje trudnoća nosi
-Prijateljski, razumljivi i stručni savjeti za mame i tate prilagođeni tjednu trudnoće korisnice
-Alati za praćenje dobitka na težini, krvnog tlaka i razine šećera (ukoliko to morate pratiti) koji se mogu personalizirati
-Popisi stvari koje valja pripremiti za porod u bolnici, ali i za kućni porod
-Popisi za nabavu za dom, obitelj i dijete
-Interaktivan popis 100 najpopularnijih imena za svaku zemlju i mogućnost označavanja korisnici/ku najdražih imena da lakše dogovorite savršeno ime za vaše dijete
-Brojač pokreta pomoću kojeg je moguće pratiti djetetove pokrete pred kraj trudnoće
-Brojač i mjerač trudova koji pomaže odlučiti kad je vrijeme za kretanje prema rodilištu ili za zvanje primalje

„Expecting nudi i sadržaj za buduće tate – od 9. tjedna trudnoće nudi tekstove i alate posebno za njih, i mogućnost da upare svoju aplikaciju sa onom od partnerice i time dijele informacije, primjerice odabir najdražih imena za dijete.“

Mobilna aplikacija dostupna je na stranicama www.expectingapp.eu/hr.