Hrvatska, Nekategorizirano

Socijalna samoposluga Grada Sinja u 16 mjeseci rada podijelila je 587 socijalnih košarica

14708081_694749274034693_2058415715600875063_oSocijalna samoposluga Grada Sinja u 16 mjeseci rada podijelila je 587 socijalnih košarica za 181 osobu iz 81 samačke i višečlanih obitelji. Nakon otvaranja u studenome 2015. socijalna samoposluga koja djeluje u prostorijama Crvenog križa gradska organizacija Sinj nudila je mjesečno prosječno 60-ak artikala. Pomoć je mjesečno dobivalo prosječno 37 socijalno ugroženih obitelji iz ukupno 12 naselja s područja Grada Sinja. Podijeljeno je hrane i higijenskih artikala ukupne vrijednosti 109.225,00 kuna, što prosječno mjesečno iznosi 6.826,56 kn.

Pravo na korištenje socijalne samoposluge imaju radno nesposobni samci u evidenciji Centra za socijalnu skrb Sinj i obitelji s četvero i više djece, te jednokratno i povremeno obitelji koje su se zbog nepredviđenih i nenadanih okolnosti našle u socijalno ugroženoj situaciji zbog bolesti, smrti, gubitka posla i sličnog. Korisnici dolaze na izravni poziv Crvenog križa, a na preporuku Grada Sinja, Udruge Srma i drugih nadležnih ustanova i udruga.

Najveći dio podijeljenih artikala donirali su građani na 17 prigodnih humanitarnih akcija na kojima su građani sami ostavljali hranu i higijenske artikle u humanitarne košarice. Uz donacije građana socijalu samoposlugu je dijelom napunio i Crveni križ Sinj iz svojih donacija. Dio sredstava osigurava Grad Sinj koji je u 2016.g. odvojio 17.000,00 kn iz gradskog proračuna za nužna punjenja socijalne samoposluge najpotrebnijim artiklima, a isto će nastaviti i u 2017.g.

Za potrebe socijalne samoposluge provedeno je ukupno 17 humanitarnih akcija prikupljanja hrane i higijenskih artikala u 4 prodajna centra: Kaufland, Tommy, Studenac i Konzum. Na akcijama je sudjelovalo ukupno 45 volontera sa 367 volonterskih sati – volonteri Udruge Srma, Crvenog križa Gradske organizacije Sinj, Centra Juraj Bonači – Područnog odjeljenja Sinj, volonteri Izviđačkog odreda Vitezovi i Izviđačkog odreda Malin, volonteri iz Kluba žena liječenih na dojci Sinj i Udruge roditelja i udovica poginulih branitelja domovinskog rata Sinj, te učenici Srednje strukovne škole bana Josipa Jelačića. Rad socijalne samoposluge pomogli su i učenici sinjskih srednjih škola koji su se u studenom 2016. priključili akciji ”72 sata” u kojoj su također prikupljali artikle za socijalnu samoposlugu Grada Sinja.

S provedbom povremenih akcija prikupljanja hrane i higijenskih artikala nastavilo se i tijekom 2017.g. Udruga Srma je provela akciju 20.2. obilježavajući Dan socijalne pravde, a priključili su joj se volonteri iz Centra Juraj Bonači. U tijeku je humanitarna akcija među učenicima sinjskih osnovnih škola.

Uplate za Socijalnu samoposlugu Grada Sinja vrše se na zasebni račun Crvenog križa Gradska organizacija Sinj: IBAN: HR2223600001501708869.

Novosti pratite na Facebook profilu

Više informacija o donacijama: Socijalna samoposluga Grada Sinja.