Hrvatska, Nekategorizirano

SozialMarie nagrade za društvene inovacije Muzeju susjedstva Trešnjevka, projektu koji sufinancira Europski socijalni fond, i Zelenom odredu

Nagrade SozialMarie u ukupnoj vrijednosti od 54 000 eura dobilo je petnaest projekata iz Srednje Europe, a dodjela nagrada upriličena je kao online streaming preko YouTubea i Facebooka, što je, kako navode iz SozialMarie tima, omogućilo demokratično sudjelovanje i onih koji inače ne bi bili u prilici doći na ceremoniju tradicionalno organiziranu u bečkom ORF Kulturhausu.

SozialMarie već 15 godina nagrađuje inovacije iz Austrije, Mađarske, Češke, Slovačke, Slovenije i Hrvatske.

Glavna nagrada odlazi u Slovačku, a Austrijanci i Mađari se raduju drugoj i trećoj nagradi. Osim toga dodijeljeno je dvanaest daljnjih nagrada, dvije idu projektima iz Hrvatske

Nagrade od 2000 eura dobili su Muzej susjedstva Trešnjevka (udruga BLOK) i Zeleni odred (udruga ViDrA).

Osim dvaju nagrađenih projekata, dva su hrvatska projekta ‚zaradila‘ prestižnu SozialMarie nominaciju: Boranka i Punkt Pula.

Više: https://sozialmarie.org/en/