Aktualno, Nekategorizirano

Stvaralačka večer s Davorom Špišićem: ‘Kako Davor piše kazalište?’

Tijekom druge po redu stvaralačke večeri u Pakracu, 3. listopada, u okviru programa ’22 ljudi sa svojstvima’ predstavit će se nagrađivani pisac, dramaturg i dramatičar, kazališni kritičar, svjetski putnik te kulturni aktivist Davor Špišić.

Predavanje će moderirati Boris Bakal, glumac, redatelj, intermedijalni umjetnik i voditelj Bacača Sjenki. Stvaralačka večer biti će održana u subotu 03. listopada u Hrvatskom domu “Dr. Franjo Tuđman” u Pakracu, s početkom u 18:00 sati.

Na početku ovog interaktivnog predavanja biti će prikazan kratki trailer s pregledom opusa umjetnika, čiji je autor Veno Mušinović, glumac, filmski autor, montažer i dramaturg.

Ulaz na stvaralačku večer je besplatan; a organizatori će tijekom umjetničkog događaja osigurati strogo pridržavanje svih mjera pandemijske zaštite.

O programu:

„22 ljudi sa svojstvima“ je zabavan i inovativan ‘kulturno-animacijski’ program o nepoznatim vidovima izvedbeno scenskih djela te o vrednovanju kazališta iz pozicije posebnog gledatelja: upućenog u ono što se događa iza scene, na probama i u procesu stvaranja. Kroz program želimo privući onu publiku koja po svom životnom izboru, i vrlo često mogućnostima, nije odabrala ili nije mogla izabrati izvedbene umjetnosti kao fokus svog standardnog habitusa.

Program „22 ljudi sa svojstvima“ dio je programa Razvoj publike Ministarstva kulture i medija. Nositelj programa je Udruga Bacači Sjenki, partneri su: „KPD Sloga“ Pakrac, Udruga socijalnih usluga “Pomoć u kući starijim i nemoćnim osobama”, Lipik i Radar d.o.o. Plaški.

Bacači Sjenki su višestruko nagrađivana i hvaljena međunarodna umjetnička i proizvodna platforma za interdisciplinarnu suradnju, stvaralaštvo te promišljanje intermedijalnih umjetnosti, koja uspješno i bez poteškoća isprepliće međunarodnu suradnju, film, kazališne izvedbe, urbane intermedijalne projekte, aktivizam, pedagoški rad, video umjetnost te selektorsku praksu u cjelovito umjetničko djelovanje.