Hrvatska, Nekategorizirano

U Osijeku tribina „Uloga aktivnih građana u demokratskom društvu“

54519289_2296866620560816_878512479242551296_nVolonterski centar Osijek i Inicijativa mladih za ljudska prava organiziraju tribinu „Uloga aktivnih građana u demokratskom društvu“. Tribina će se održati u petak 29. ožujka, od 11:00 do 13:00 sati, u Gradskoj četvrti Gornji Grad, Trg Lava Mirskog 1, Osijek.

Potaknuti brojnim istraživanjima provedenim u RH zadnjih nekoliko godina, koja govore o nepovjerenju građana, osobito mladih, u sustav, političke stranke i institucije, što utječe na nedovoljno sudjelovanje građana u društvenom i političkom životu, tribina želi otvoriti pitanja poput: koji su oblici aktivne participacije u demokraciji, koje su odgovornosti nas kao građana, koji su sve oblici aktivizma u zajednici, kakav je stav građana prema aktivizmu, kako i gdje se aktivirati, kako poticati i obrazovati mlade za aktivni angažman u zajednici i dr. Time će tribina ponuditi platformu za razgovor, no ujedno i biti poticaj građanima za aktivno djelovanje i artikuliranje svoje uloge u pronalaženju rješenja na potrebe zajednice.

Na tribini će sudjelovati:
prof.dr.sc. Berto Šalaj, Fakultet političkih znanosti
dr. Katarina Kruhonja, Centar za mir, nenasilje i ljudska prava Osijek
Martina Horvat, GONG
Nikola Puharić, Inicijativa mladih za ljudska prava
moderator Nikica Torbica
Više informacija možete naći na FB eventu.