Hrvatska, Nekategorizirano

U Splitu predstavljanje smjernica „Zdravstvena skrb hrvatskih branitelja“

U četvrtak, 2. ožujka 2023. u prostorijama Udruge veterana 4. gardijske brigade (Ruđera Boškovića 25) u Splitu s početkom u 17:00 sati, održat će se šesti i posljednji strukturirani dijalog u sklopu projekta „Analiza društvenih faktora koji utječu na kvalitetu života braniteljske populacije – smjernice za budućnost“ koji sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda, na temu “Zdravstvena skrb za branitelje u RH“.

Događaj organizira Zbor udruga veterana hrvatskih gardijskih postrojbi (ZUV HGP) u suradnji s projektnim partnerima – Zajednicom udruga hrvatskih branitelja liječenih od posttraumatskog stresnog poremećaja Republike Hrvatske i Udrugom veterana 4. gardijske brigade.

Savjetnik tematske mreže za zdravstvo, mag. med. techn. Stanko Šincek proveo je stručno istraživanje u ciljanoj populaciji vezano za spomenutu temu, uz koje će biti i predstavljene smjernice „Zdravstvena skrb hrvatskih branitelja“.

Više o projektu i prijedlog Smjernica dostupno je na portalu Tematske mreže – branitelji.

Facebook najava