Hrvatska, Nekategorizirano

U Zagrebu predstavljanje prijedloga Smjernica za razvoj javnih politika vezanih uz zdravstvenu skrb branitelja

Zbor udruga veterana hrvatskih gardijskih postrojbi u četvrtak, 22. prosinca 2022. u 17:00 sati na Trgu žrtava fašizma 1 u Zagrebu predstavit će prijedlog Smjernica na temu Zdravstvena skrb hrvatskih branitelja. Smjernice su izrađene u okviru projekta “Analiza društvenih faktora koji utječu na kvalitetu života braniteljske populacije – smjernice za budućnost”, sufinanciranog iz Europskog socijalnog fonda u ukupnoj vrijednosti od 3.590.775,69 kuna.

Trogodišnji projekt je ugovoren 28.10.2020. na pozivu Tematske mreže za društveno-ekonomski razvoj te promicanje socijalnog dijaloga u kontekstu unapređivanje uvjeta rada. Svrha natječaja jest razvijanje dijaloga i jačanje suradnje između organizacija civilnog društva, jedinica lokalne i regionalne samouprave, socijalnih partnera i visokoobrazovnih i znanstvenih institucija s ciljem kreiranja poticajnog okruženja koje će doprinijeti stvaranju kvalitetne suradnje u tematskim područjima od interesa za Republiku Hrvatsku.

Uz prijavitelja na projektu aktivno sudjeluje dvanaest braniteljskih udruga iz Republike Hrvatske; Udruga specijalne policije iz Domovinskog rata RH, Zajednica udruga hrvatskih branitelja liječenih od posttraumatskog stresnog poremećaja RH, Zajednica županijskih zajednica, udruga i članova hrvatskih vojnih invalida Domovinskog rata RH, Udruga ratnih veterana 84. gardijske bojne Termiti Zadar, Udruga veterana zagrebačkih branitelja Vukovara, Udruga branitelja Domovinskog rata INA-NAFTAPLIN KVIN, Udruga specijalne jedinice policije Roda, Udruga veterana 5. gardijske brigade Sokolovi, Udruga Rast, Udruga veterana 4. gardijske brigade, Zajednica udruga postrojbi ZNG RH i HV, Udruga 108. brigade ZNG RH, Zajednica društva turističkih vodiča Hrvatske kao socijalni partner, te Institut društvenih znanosti Ivo Pilar, Sveučilište u Zadru i Hrvatsko katoličko sveučilište.

Više o projektu: tematskemreze-branitelji.hr