Aktualno, Nekategorizirano

Udar desnice na neistomišljenike

flag-1184117_1920_crTribina „Udar desnice na neistomišljenike“ održava se u utorak, 28. veljače s početkom u 18 sati u prostorijama Privrednikovog doma (Preradovićeva 18, Zagreb). Govorit će se o napadima na pripadnike_ce LGBT zajednice, antisrpski miting u Zagrebu, napade na tjednik Novosti, državljane_ke Srbije, o ‘demontaži’ hrvatske kinematografije s jedne, a s druge strane tvrdnje predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović da u društvu ‘raste tolerancija’.

O ovim temama, kao i o porastu nasilja prema svima koji se usude misliti svojom glavom na tribini će govoriti redateljica Dana Budisavljević, slobodni umjetnik Siniša Labrović, urednik tjednika Novosti Nikola Bajato, te Ivan Novosel iz Kuće ljudskih prava.

Tribinu moderira Saša Kosanović.