Nekategorizirano, Stajališta

Udruga Dobar dan predstavila rezultate projekta

Udruga Dobar dan i partneri, Udruga IKS, Udruga Zvono uz Kupu, Udruga Maštara i Udruga Totalno dobro su 14.veljače 2023. godine u Petrinji predstavili rezultate projekta Jaka udruga – Sretna zajednica.

Projekt se provodio u tri županije – Karlovačkoj i Sisačko-moslavačkoj županiji te u Gradu Zagrebu u razdoblju od veljače 2022. do veljače 2023. godine.

Projektne aktivnosti bile su: 12 izobrazbi jačanja kapaciteta zaposlenika pet udruga, promocija volonterizma i provedba volonterskih programa u OŠ Rečica, Karlovac, OŠ Tina Ujevića i OŠ Grofa Janka Draškovića, Zagreb, Srednja škola Topusko i Srednja upravna škola Zagreb, promocija volonterizma putem 10 lutkarskih predstava u vrtićima u Sisku, Petrinji, Dugoj Resi i Zagrebu, mapiranje potreba lokalnih zajednica, tehnička nadogradnja aplikacije za umrežavanje volontera Volonteri.hr i razvoj inovativnog programa Banka vremena.

Projekt su predstavile Irena Donaj, predsjednica Udruge Dobar dan, Marija Magaš, voditeljica projekta iz Udruge Dobar dan, Jasmina Cvetković iz Udruge Zvono uz Kupu, Vedrana Topić iz Udruge Maštara, Sabina Stipanec Grgić iz Udruge IKS i Vesna Vrbanović, volonterka Udruge Dobar dan.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Ukupan iznos bespovratnih sredstava: 65.362,04 eura.