Hrvatska, Nekategorizirano

Udruga DOOR: Krećemo s provedbom projekta “Održivim poslovanjem do bolje klime”

Ministar rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike Josip Aladrović i zamjenik ravnateljice Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva Luka Bogdan svečano su uručili 15 ugovora u ukupnoj vrijednosti gotovo 16 milijuna kuna za projekte kojima je cilj ojačati kapacitete postojećih i novih društvenih poduzeća i poduzetnika, navodi se u priopćenju  udruge DOOR Društvo za oblikovanje održivog razvoja.

Zamjenik upraviteljice Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva Luka Bogdan, istaknuo je kako je društveno poduzetništvo jedan od formalnih modela povezivanja solidarnosti i poduzetništva koji može biti vidljiv svaki dan, a ne samo u krizama.

DOOR je jedan od potpisnika dodijeljenih ugovora i to za projekt “Održivim poslovanjem do bolje klime”. Opći cilj projekta je uspostava održivog društvenog poduzetništva DOOR-a, kojim će se kroz provedbu poduzetničkih aktivnosti osigurati društveni utjecaj na polju borbe protiv energetskog siromaštva i klimatskih promjena. Specifični ciljevi projekta su edukacija i kapacitiranje zaposlenika za jačanje poduzetničkih aktivnosti i transferiranje u socijalno poduzetništvo, uspostava poduzetničkih aktivnosti i promocija društvenog poduzetništva.

Jedna od planiranih aktivnosti projekta je i uspostava pilot savjetodavnog centra kao dio Programa borbe protiv energetskog siromaštva, već planiranog u Integriranom nacionalnom energetskom i klimatskom planu.

Potpisali smo ugovor i krećemo s provedbom projekta koji će trajati 30 mjeseci – zaključuje udruga.

………………………………………..

Projekt je sufinanciran sredstvima iz Europskog socijalnog fonda u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020. Projekt je ugovoren temeljem druge Odluke o financiranju u okviru poziva Jačanje poslovanja društvenih poduzetnika.