Aktivizam, Nekategorizirano

Udruga Metamedij u okviru EU projekta GRAD(imo)Rojc objavila CD Re/Made in ROjc

CD Re/Made in Rojc rezultat je natječaja za demo bendove / neafirmirane glazbenike koji je udruga Metamedij u sklopu EU projekta GRAD(imo)Rojc raspisan u svinju 2019. godine. Članovi žirija bili su Ferid Hukić,

Marijan Jelenić i Mir Kusačić. Žiri je odabrao 4 prijave – bend Arya iz Umaga, izvođača Mirka Stankovića iz Pule, bend Panic Alert iz Pule i sastav Silk n Smooth koji su snimili svoje pjesme u studiju Metamusic
pod stručnim vodstvom studijskih tehničara Bruna legovića i Ferida Hukića.

Na CD-u su objavljene i pjesme koje su nastale u sklopu radionice Remade in Rojc: AbletUDRUGA METAMEDIJ OBJAVILA CD Re/Made in ROjc CD Re/Made in Rojc rezultat je natječaja za demo bendove / neafirmirane
glazbenike koji je udruga Metamedij u sklopu projekta GRAD(imo)Rojc raspisan u svinju 2019. godine. Članovi žirija bili su Ferid Hukić, Marijan Jelenić i Mir Kusačić. Žiri je odabrao 4 prijave – bend Arya iz
Umaga, izvođača Mirka Stankovića iz Pule, bend Panic Alert iz Pule i sastav Silk n Smooth koji su snimili svoje pjesme u studiju Metamusic pod stručnim vodstvom studijskih tehničara Bruna legovića i Ferida Hukića.

Na CD-u su objavljene i pjesme koje su nastale u sklopu radionice Remade in Rojc: Ableton Live X pod vodstvom Branka Škare, Ivana Šugara i Anamarije Škara Youens. Radionica se održavala tijekom lockdowna od travnja do lipnja 2020. godine. Polaznici radionice koji su objavili pjesme na CD-u su: Erik Bastijanić (Rike), Nino Vlačić, Ariana Orlić, a uz njih su svoje pjesme objavili i Marino Jurcan i Branko Škara.

Glazbu možete poslušati na linkovima: https://www.youtube.com/playlist?list=PLvShV8l5MQ1cUaktrHQjwa3ODVXeNsoZP

Projekt GRAD(imo)Rojc sufinancirala je Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Više o projektu ovdje.