Aktualno, Nekategorizirano

Udruga MoSt organizira okrugli stol „Sustav podrške i suradnje u lokalnoj zajednici – 18 godina skrbi i brige o beskućnicima u Splitu“

banner02Povodom obilježavanja 18 godina skrbi i brige o beskućnicima pozivamo Vas na okrugli stol pod nazivom „Sustav podrške i suradnje u lokalnoj zajednici – 18 godina skrbi i brige o beskućnicima u Splitu“.

Okrugli stol će se održati 01. listopada (ponedjeljak), s početkom u 12:00 sati, u prostoru Velike vijećnice Grada Splita, Obala kneza Branimira 17.
Uvodničari u raspravu su:

  • Udruga MoSt – „Postignuća u suzbijanju siromaštva i beskućništva, povezivanje dionika u zajednici te osvrt na problematiku beskućništva u Splitu danas“
  • Grad Split – „Socijalna politika Grada Splita, oblici podrške socijalno ugroženim građanima i beskućnicima te osvrt na provođenje mjera javnih radova“
  • Centar za socijalnu skrb Split – „Podrška korisnicima u ostvarivanju prava iz sustava socijalne skrbi te Zajednica Susret – korisnici terapeutskih zajednica u riziku od beskućništva.

Na okruglom stolu predviđeno je aktivno sudjelovanje svih relevantnih dionika u zajednici, predstavnika/ca ustanova i institucija i organizacija civilnog društva te pojedinaca koji djeluju na području socijalne skrbi, humanitarnog rada, zdravstva, zapošljavanja i obrazovanja te svih ostalih područja društvenog angažmana koji već osamnaest godina surađuju s udrugom MoSt na problematici beskućništva i siromaštva ( Splitsko-dalmatinska županija, Ured Pučke pravobraniteljice, Policijska uprava Split, HZZ, Caritas, Crveni križ, Sveučilište u Splitu, KBC, Zatvor u Splitu…)

U završnom dijelu istaknuli bismo i sve ostale dobre primjere suradnje, solidarnosti, volonterskog rada koji su se dogodili tijekom osamnaest godina svakodnevne brige i skrbi za jednu od socijalno najugroženiju skupinu naših sugrađana.  (Izvor MoSt)